Statinių projektavimas
Statinio projektas – projektinės techninės dokumentacijos visuma (techninis projektas ir darbo projektas), kurioje pateikiami statytojo (užsakovo) sumanyto statinio sprendiniai ir techninės specifikacijos ir kuri skirta statinio statybai įteisinti bei statyti. Techninis projektas rengiamas kaip vientisas dokumentas, nustatantis projektuojamo statinio esminius, funkcinius (paskirties), architektūros (estetinius), technologijos, techninius, ekonominius, kokybės reikalavimus, kitus jo rodiklius ir charakteristikas. Techninis projektas ir darbo projektas gali būti rengiamas kartu ir atskirai.
Yra šios statinių statybos rūšys:
- Naujo statinio statyba;
- Statinio rekonstravimas;
- Statinio kapitalinis remontas;
- Statinio paprastasis remontas;
- Statinio griovimas;
Esant dinaminei ir sudėtingai statybų rinkai labai svarbu atsakingai pasirinkti projektuotoją, nes statinio statybos sėkmė prasideda būtent nuo jo. Gyvenamasis namas ar kitos paskirties statinys yra svarbus žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime. Statinys statomas ne mažiau kaip penkiasdešimčiai metų ir yra didelė investicija reikalaujanti tinkamai priimti sprendimus. Patartina rinktis nei labai jauną ir nei labai seną projektuotoją, kadangi jis suderins pakankamą patirtį su inovatyviais sprendimais.
Projekto kaina priklauso nuo daug aplinkybių: projekto paskirties, apimties techninių sąlygų ir t.t. Nepatartina projektuotojo rinktis mažiausios kainos principu, nes kaip visiem žinoma esant mažiausiai kainai labai nukenčia kokybė. Taip pat reikėtų išsiaiškinti kas įtraukta į kainą (statybos leidimas, topografinė nuotrauka, papildomos projekto dalys).
Priklausomai nuo statinio kategorijos (nesudėtingas, neypatingas, ypatingas) ir statybos rūšies (statinio statyba, rekonstaravimas, remontas ar griovimas) priklauso vykdomo projekto kaina, atlikimo terminas ir projekto sudėtis. Jeigu Jums kyla klausimų dėl Jūsų statinio projektavimo, susisiekite su mumis ir mes atsakysime į visus Jus dominančius klausimus.